2018 de yedi seo kuralıtaharri motoru optimizasyonu, zaman işaret mühim sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. iyi eş icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan tanıdık iseniz, taharri motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün genişlik ehemmiyetli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı muntazam benzer şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile rekabet edemezler.

SEO metodik olarak geliştirilen tanınmayan stratejiler okunuşu teknikler ile daimî gelişen aynı alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında kararlı değişikliklere göl ayağı bulmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere özen etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, önemsiz işletme sahiplerinin ilerlemesine nesne) vuku bulmak ve arama motoru oyununu rakiplerine için galip gelmek düşüncesince yedi SEO ipucu ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler gerçek eş şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını ve genel web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı kaynak ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli taharri platformundaki tamamı taharri sorgularının yüzdelik 20’sinin ün devamlı olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda arama sorgusunu sermek yerine sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni henüz derinlemesine akrep şalter kelimelere ve yalnız müzakere yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini ulamak okunuşu yerinde müşterek fikirdir.

2-Önce mobil düşünün.
Mobil taharri esasen masaüstü aramayı aştı. ün tamamen arama, bunu 2018’de daha da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi anne asistanlardan değil, aptal telefonlarından ünlü arama kullanır. Google okunuşu öteki arama motorları bu eğilimi başkalık etmiş ve mobil ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, son yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü alegori hareketli sürümün kalitesine ve içeriğine göre sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış hareketli sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine ve arama motoru skor sayfalarında SERP daha giysi sıralarda arazi almasına asistan olacaktır. Google, hareketli sürümün elbette performans gösterdiğini, ne ölçüsünde uçarı yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan önce neden derecesinde kolaylık kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği çekmece ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin üst kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış aynı şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısa sadece özeti ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, uzvi trafiğin işaret az yüzdelik 10’unu SERP’ler üstünde belirtilen işaret şiddetli sonuçlardan almaktadır ve bu devir zarfında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna nazaran şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üstünde müspet etkisi olan derinlemesine kuyruk web sitemizi inceleyin sorgularına kökeninden kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı vermek henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri kesin ve özlü tek şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki hedef önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, aptal asistanların ve yapay zekanın AI, makine öğreniminin okunuşu henüz kişiselleştirilmiş benzer taharri motoru deneyiminin birleşimi dolayısıyla dikkate alınması gereken ehemmiyetli birleşik faktör haline gelmiştir. Google, müşterek kullanıcının geçmiş aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna ve işaret ilgili okunuşu aktüel bilgileri takdim etmek uğruna sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların bir nesne satın yolmak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini başka sayfalara okunuşu medya satış noktalarına göre önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar bir kez konuyu soruşturmak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına evleviyet verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş trendine bacak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine değer verin.
Kullanıcı deneyimi hâlen işaret ehemmiyetli sıralama faktörüdür okunuşu hepsi arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz uçarı tek şekilde yüklenmeli, hem mobil hem okunuşu masaüstü platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışmalı okunuşu eksiksiz bölümlerine erişmesi kolayca olmalıdır. Google eliyle yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz uzun sürmesi durumunda, aynı web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının gelişememiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır bir marjla engeller. Web sitenizi optimize erişmek ve bol birleşik kullanıcı deneyimi sağladığından emniyetli edinmek fazla önemlidir. hafif web siteleri, SERP’lerde öte sıralarda makam almaz ve az uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları okunuşu yapmacık feraset sebebiyle değişmeye başlamış ve değişmeye bitmeme edecektir. Google hâlen hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan içerik çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öbür platformlarda beden sıralarda mahal almaları maksadıyla içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, SEO‘daki işaret tesirli faktörlerden bazılarıdır. esen araştırılmamış okunuşu şimdiki olmayan düşük kaliteli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. tehlikeli içerik, müşterek web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği eskiden siteyi incele ortaya bırakmak ve insicamlı kaliteyi denk gelmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere muin olabilir. genişlik önemli kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler özgü trendleri okunuşu duyuruları takip etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *